Live Beer Blogging at Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Niestety nie udało się blogować na żywo, gdyż miałem problemy z dostępem do intenetu. Ale publikuję w miarę aktualny post z recenzjami wszystkich piw na Live Beer Blogging.

DSCF0126

Pierwsze piwo na sesji Live Beer Blogging. Grodziskie z Grodziska, reaktywowane po latach. Wyczuwam wędzonkę, piwo jest lekkie i orzeźwiające. Bardzo pijalne i dobre na lato. Charakter wędzonki jest raczej idący w stronę ogniska, grilla, a to mi jak najbardziej odpowiada. Według mnie niezły debiut, chociaż raczej lepiej by było użyć słowa powrót. Świetna sprawa, polecam. Polski szampan to dobra nazwa dla tego piwa.
Drugie piwo, grodziskie z Browaru Nepomucen. W smaku wyczuwalna jest wyraźna wędzonka przypominająca najbardziej parówki, trochę kiełbasę krakowską. Bardzo dziwne, ale zarazem dobre i ciekawe. Bardziej pełne i treściwe, niż Grodziskie z Grodziska, nieco słodsze i bardziej intensywne. Poza tym wyczuwalne są też smaki wysoko zmineralizowanej wody, coś w stylu Musynianki. Również bardzo dobre, ale nieco inne od poprzedniego.

DSCF0129

Trzecie piwo, browar Profesja, Bard, American Pale Ale. Głównym atutem tego piwa jest aromat. Bardzo owocowy, chmielowy, cytrusowo-żywiczny, naprawdę świetny! W smaku jest wytrawne, średni o gorzkie. Aromat zdecydowanie lepszy, niż smak. Piwo dobre, orzeźwiające, lekkie i pijalne.

DSCF0130

Piwo nr 4. Miętolina z Browaru Lubrow. Piwo z dodatkiem mięty. W aromacie wyczuwalna jest mięta, natomiast w smaku, oprócz mięty oczywiście, wyczuwam głównie musli, takie płatki do mleka. Musli występuje w różnych formach, głównie z owocami egzotycznymi i ma w składzie płatki owsiane, podobnie jak to piwo. Nigdy czegoś takiego nie próbowałem 😀 Piwo o smaku musli z miętą. Bardzo mi to smakuje!

To już koniec blogowania na żywo, jutro kolejna sesja. Zapraszam o godzinie 16:00. Może internet będzie działał 😉


One response to “Live Beer Blogging at Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s