Lost Weekend

DSCF7786

Browar – Raduga
Styl – Rye India Black Ale
Ekstrakt – ???
Alkohol – 6,5%
IBU – 70

Dziś piwo z browaru kontraktowego Raduga, który stylistyką nawiązuje do starych filmów, będących klasyką kina. Ich najnowsze piwo, Lost Weekend w stylu Rye India Black Ale (żytnie ciemnie IPA), nosi tytuł filmu „Stracony weekend” z 1945 roku. Przyznam szczerze, że nie oglądałem go, a nawet nigdy wcześniej o nim nie słyszałem, bo nie przepadam za czarno-białym kinem, ale wierzę, że jest to zacny film, wszak dostał Oskara jako najlepszy film roku. Dzięki niemu, piwo ma też świetną etykietę.

A zatem przejdźmy do samego piwa, które rzeczywiście jest czarne, zgodnie z nazwą stylu. W aromacie wyczuć można wyraźnie amerykańskie chmiele (cytrusowo-żywiczne) oraz nuty ciemnych słodów, ale już w niższym natężeniu. W smaku obecny jest oczywiście chmiel, który nadaje piwu średnio-wysoką goryczkę, a w połączeniu z ciemnymi słodami tworzy charakterystyczną dla stylu nutę prażonego słonecznika. Piwo nie jest mocno palone, co odróżnia je od stoutów i ogólnie można powiedzieć, że jest doskonale zbalansowane. Świetnie ułożone, średnio słodkie i pełne w smaku, co zapewne jest zasługą słodu żytniego. Bardzo pijalne, bardzo smaczne i przyjemne dla podniebienia.

Jest to czwarte piwo z browaru Raduga, które piłem (recenzje poprzednich pojawią się w miarę możliwości) i jak zawsze wykonane jest perfekcyjnie. Klasyka gatunku, której warto spróbować. Śmiało mogę postawić najwyższą ocenę.

Ocena ogólna – 6/6


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s